Chrząszcz z podrodziny trzyszczowatych (Cicindelinae). Jego pokrywy mają ciemnoczerwonobrązowy kolor z brązowym połyskiem. Spotykany w lasach deszczowych Azji.
Motyl z rodziny rusałkowatych, występujący w Azji południowej. Rozpiętość skrzydeł 54–62 mm. Podobnie jak nasz rusałka kratkowiec , występuje w dwóch formach zależnych od pór roku. To forma barwna sucha i deszczowa.
Motyl z rodziny bielinkowatych o rozpiętości skrzydeł do 85 mm. Spotykany najczęściej w Indiach i na Sri lance. Sporadycznie na Tajwanie i półwyspie Indochińskim.
Wąż z rodziny połozowatych , dorastający do 2 m długości. Żyje wśród drzew i żywi się jaszczurkami. Zamieszkuje półwysep Indyjski wraz ze Sri lanką. Jadowity, ale nie zagrażający życiu człowieka.
Gekon dzienny zamieszkujący lasy deszczowe Sri lanki. Na Sri lance występują jeszcze dwa inne , endemiczne i bliźniacze gekony : Cnemaspis kandambyi i Cnemaspis podihuna.
W Azji zwany jest typowym gekonem karłowatym . To niewielki gekon nocny, który rzadko wchodzi to siedzib ludzkich. Żyje przeważnie w ściółce i niskich partiach drzew.
Calotes versicolor zwana jaszczurką ogrodową , to najpospolitsza z 8 gatunków Calotes występujących na Sri lance i rozpowszechniona w całych Indo malajach. Bardzo zmienna w ubarwieniu.
Endemiczny gatunek jaszczurki Sri lanki występujący w strefach wilgotnych. Nazywana jest jaszczurką gwiżdżącą za sprawą na wysokiego, gwiżdżącego dźwięku, który wydaje, gdy jest spłoszona.
Otocryptis wiegmanni to endemiczna jaszczurka Sri lanki i tam nazywana jest jaszczurka kangurową. Zamieszkuje ściółkę w lasach deszczowych , ale spłoszona ucieka na dwóch tylnych , dużych nogach , po czym potrafi spiąć się na drzewo. Na Sri lance występuje jeszcze jeden gatunek z rodzaju Otocryptis , to Otocryptis nigristigma jaszczurka kangurowa czarno plama.